1) İlk olarak araç kaputunu açıp motor koruma kapağı çıkartılır.


2) Common-Rail borusu üzerindeki basınç müşürünü arayınız  aynı zamanda RPS soketi olarakta adlandırılan soketi (Rail Pressure Sensor: Rail Basınç Sensörü) bulup soketi çıkartınız.

3) Smart Diesel  bağlantı kabloları ile Smart Diesel’i  çıkardığınız Rail basınç müşürüne, araç üzerinden sökülen basınç müşür soketini de Smart Diesel bağlantı kablosuna bağlayınız.

4) Smart Diesel  bağlantısı tamamlandıktan sonra kontağı açınız ama marşa basmayınız. Kontağı açtıktan sonra Smart Diesel üzerinde mavi led lambanın yandığından emin olduktan sonra araç motorunu çalıştıra bilirsiniz.

5) Son olarak Smart Diesel’in çalıştığından emin olduktan sonra  (+) ve(-) tuşları kullanarak artık aracınızı yeniden keşfetmeye hazırsınız. İstediğiniz yere montajını gerçekleştirebilirsiniz.
Örnek resim araç içi montajıDikkat!!!!: Smart Diesel bağlantı kablolarının montajdan sonra dikkatli ve özenli bir şekilde döşenmesi gerekmektedir herhangi bir sıkışma veya zedelenme olmaması önemlidir.

Smart Dizel Kurulum Videosu

Teknik bilgi : Common-Rail dizel sistemli araçlarda kullanılan Common-Rail sistemleri farklı konektör yani basınç müşür fişi kullanabilir toplam 6 çeşit fişten oluşan bağlantı kablo çeşidi vardır.

Basınç Müşürü Bağlantı Rps Soketleri Ne Şekilde Olur?


1) Bosch markalı Common-Rail sistemleri için olan fiş soket örneği;

Bağlantı RPS Soket Çeşitleri

Dikkat!!!!: Bazı bağlantı soketleri benzerlik gösterebilir araç ve marka modeli iyi bir şekilde belirlenmelidir. Smart Diesel sahibi olan kişi aracını değiştirip farklı bir marka ve model araç tercih ederse aynı Smart Diesel'i yeni alınan araç modeline göre uygun olan bağlantı kabloları ile bağlayarak kullana bilir.